Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem - cofająca się szyba

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem - cofająca się szyba

    zna się ktoś z Was na prawie spadkowym :?: ops:

  • #2
    Problem - cofająca się szyba

    Witam, mam problem z elektryką bocznej szyby kierowcy, otóż dokładnie chodzi o to że automatyczne podnoszenie nie działa wcale, opuszczanie jest prawidłowe, a gdy ciągle trzymam przycisk szyba podnosi się i gdzieś w połowie zatrzymuje się i zaczyna się opuszczać, jak się już opuści to znowu przycisk ciągle trzymam i już idzie ładnie w górę.

    Dodam że pozostałe szyby działają prawidłowo, i wiem że przycisk ma dwa "stopnie" i trzeba wyczuć żeby szło automatycznie bo z szybą od pasażera nie mam problemu.

    Komentarz


    • #3
      Może odpinałeś ostatnio akumulator :?: Tak lub nie zrób pierw adaptacje szyb.
      Włóż kluczyk do zamka centralnego następnie przekręć go w prawo (zamknięcie), szyby idą w górę i poczekaj 10 sekund. Następnie przekręć kluczyk w lewo (otwieranie) szyby opuszczą się i również przez chwilę przytrzymaj. Daj go jeszcze raz na zamknięcie i wtedy sprawdź. :wink:
      Renault Laguna HB IphII 2000 1.8 16V 120KM F4P / PB + LPG -> Skoda Octavia Combi I FL ELEGANCE 2002 1.8T 150KM AUM / PB

      Komentarz


      • #4
        Sprawdzę jutro ale aku nie był odpinany i na dodatek robiłem tak jak pisałeś po zakupie auta żeby sprawdzić czy mam domykanie i wgrałem sobie domykanie z pilota Motordiagiem, ale problem był już przed zabawą z Motordiag.

        Komentarz


        • #5
          spróbuj poruszać bezpiecznikiem od szyb :wink:
          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5%BCowa-niunia
          przedstawiam smerfetke

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez KAMA_PL
            Może odpinałeś ostatnio akumulator :?: Tak lub nie zrób pierw adaptacje szyb.
            Włóż kluczyk do zamka centralnego następnie przekręć go w prawo (zamknięcie), szyby idą w górę i poczekaj 10 sekund. Następnie przekręć kluczyk w lewo (otwieranie) szyby opuszczą się i również przez chwilę przytrzymaj. Daj go jeszcze raz na zamknięcie i wtedy sprawdź. :wink:
            Zrobiłem jak kolega radził i jak na moje dzisiejsze jeżdżenie autem problemu nie zauważyłem, po porannej adaptacji i "zaprogramowaniu guzikiem" (przytrzymany w dół i w górę) problem znikł, ale gdy wsiadłem po pracy to znów automatyka nie działała w 2 szybach i po kolejnym "zaprogramowaniu guzikiem" wszystko OK, zobaczymy jutro rano co będzie.

            Bezpiecznik jest ok.

            Komentarz


            • #7
              Arek_pl, a może problem jest jeszcze prostszy niż myślisz a zagina się uszczelka przy oknie. Blokuje w ten sposób szybę i ta się opuszcza
              "Denerwowanie się to zemsta na własnym zdrowiu za głupotę innych"

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Biszczu
                Arek_pl, a może problem jest jeszcze prostszy niż myślisz a zagina się uszczelka przy oknie. Blokuje w ten sposób szybę i ta się opuszcza
                Uszczelki mam dobre, szyba idzie jak po maśle i już się nie cofa, tylko po każdym wejściu do auta muszę na nowo programować szyby, nie idzie mi od razu automatycznie tylko po zaprogramowaniu w trakcie jazdy wszystko chodzi ładnie a jak zgaszę silnik i zamknę auto to po powrocie muszę od nowa programować. O co chodzi??? :hacker

                Komentarz


                • #9
                  Nie zapamiętuje Ci kodowania. Odepnij kolego klemy na 15-20 min i po założeniu pierw zakoduj szyby a potem wczytaj sterownik silnika (zapłon na 30s. -> 0 -> zapłon -> Start Engine). A jeśli dalej Ci będzie świrował musisz zobaczyć co mu w VAG-u nie pasuje jak złapiesz błąd z tą szybą.
                  Renault Laguna HB IphII 2000 1.8 16V 120KM F4P / PB + LPG -> Skoda Octavia Combi I FL ELEGANCE 2002 1.8T 150KM AUM / PB

                  Komentarz


                  • #10
                    Wyłącznik przeciążeniowy - za drugim razem zamyka z większą siłą.
                    Sprawdź te prowadnice...
                    Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                    Komentarz


                    • #11
                      może uchwyt mocowania szyby jest pęknięty i zacina się na prowadnicy może druty na lince popękane u mnie tak było ale to było słychać
                      pawel

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X